Svátek má: Brigita

Politika

Velikost textu:

Profesor Pafko odsoudil politiky, kteří lžou o zdravotním stavu Zemana

Profesor Pafko odsoudil politiky, kteří lžou o zdravotním stavu Zemana

"Prezident je člověk jako my všichni ostatní a chovat se k němu máme jako k člověku, a ne k jeho funkci. Záleží jen na něm, co chce sdělovat o svém stavu společnosti," řekl to v pořadu Interview ČT24 Pavel Pafko, muž, který léčil prezidenta Václava Havla.

Profesor Pavel Pafko
14. listopadu 2017 - 08:15

Průměrný věk českých doktorů roste, polovině z nich je přes 50 let. U praktických lékařů jde dokonce o tři čtvrtiny. Podle chirurga Pavla Pafka by stát měl výrazně navýšit počty studentů lékařských fakult – než se ale změna projeví na vyšším počtu doktorů, potrvá to podle něj nejméně 15 let. Ale v pořadu   Interview ČT24 Pavel Pafko, muž, který léčil prezidenta Václava Havla, odsoudil ty, kteří o zdravotním stavu současného prezidenta šíří lži. 


Známý lékař odpověděl na otázku, zda je správné poskytovat detailní informace o zdravotním stavu prezidenta. Podle  Pafka je to věc prezidenta.

"Prezident je člověk jako my všichni ostatní a chovat se k němu máme jako k člověku, a ne k jeho funkci. Záleží jen na něm, co chce sdělovat o svém stavu společnosti. Když byl operován Havel a věděli jsme jeho diagnózu, šel jsem nejdříve za ním a zeptal se ho, co mám říkat,“ řekl s tím, že mu sám radil, aby řekl pravdu, protože ta se vždy někde provalí.

To, co o zdravotním stavu Miloše Zemana řekl brněnský politik Bartík, je velmi nemorální a naprosto nedůstojné. "Já bych ho potrestal," řekl Pafko s tím, že by si na pusu měl dát pozor i Zeman, když říká, že si cukrovku vyléčil pojídáním sladkého, může se stát, že mu to někdo uvěří a sám to vyzkouší.


(ps, Interview ČT24, Prvnizpravy.cz, foto: z TV)