Svátek má: Zlata

Politika

Velikost textu:

Nehorázná, ale podle Lindy z ČT24 legitimní otázka na Ivana Davida

Nehorázná, ale podle Lindy z ČT24 legitimní otázka na Ivana Davida

Pro ČT24 jsem se vyjádřil k schvalování rozpočtu a pokusu o vydírání Polska a Maďarska," těmito slovy uvedl europoslanec Ivan David odkaz na rozhovor pro ČT24. Linda Bartošová mu, jak sama uvedla, položila legitimní, podle Davida však nehoráznou otázku. Copak zajímalo blondýnku z ČT24?

Pracovnice ČT Linda Bartošová & europoslanec Ivan David
22. listopadu 2020 - 08:15

Řeč byla také o gumovém výkladu "evropských hodnot" a zvláštním způsobu zajišťování vakcín pro občany států Evropské unie," připomenul europoslanec David svým přátelům na facebookovém profilu, o čem byla řeč, když se jej v pátek 20. listopadu 2020 mimořádně na něco ČT zeptala.

David se málokdy se usmívající redaktorce snažil vysvětlit, že na "evropské hodnoty" mezi ně patří  i nezávislá média, se pohlíží příležitostně různě.

Redaktorka Bartošová ze studia České televize vzdálenému přes sítě však s ČT propojenému  europoslancovi vyčetla, že špatně hodnotí kritiku Polska a Maďarska ostatními zeměmi EU a to i přesto, že, jak Linda řekla, jej onen Brusel živí.

Ivan David přesvědčení redaktorky Lindy o tom, že jej živí Brusel,  označil za nehoráznost. „Byl jsem zvolený značným počtem českých občanů," řekl rozhodně a odmítl jakoukoliv závaznost s názory s nikým nevolenými představiteli Evropského parlamentu.

Bohorovnost blonďatá redaktorka potvrdila oznámením, že to byla z jejího místa legitimní položená otázka.

Ivan David na svém facebookovém profilu, na kterém uvedl odkaz na celý rozhovor s Lindou Bartošovou, už pozvání do vysílání nekomentoval, ale to udělalo téměř tisíc jeho přátel na facebooku a ještě dvě tisícovky dalších, kteří  Davidův příspěvek označili, že se jim líbí. To není všechno, neboť přes tisíc čtenářů Davidův příspěvek během jediného dne po zveřejnění sdílelo.

„Vy nestojíte za dodržováním právního státu? Vás Brusel živí, jak se stavíte k tomu, co říká Okamura? Výborné netendenční otázky, to jsem se fakt zasmála. Pan doktor měl zřejmě odpovědět: Ne, za právním státem nestojím, protože jsem kandidoval za SPD a ano, přestože mě platí Brusel, mám tu drzost mít jiný názor. Jedině to by "nezávislou" moderátorku uspokojilo," konstatovala v komentáři jedna ze čtenářek.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...(ps, Prvnizpravy.cz, facebook Ivana Davida, foto: z TV)