Svátek má: Šarlota|Zoe

Politika

Velikost textu:

Má divák ČT vědět, že nějakej Kuba Železný nemá rád Ludvíka Svobodu?

Má divák ČT vědět, že nějakej Kuba Železný nemá rád Ludvíka Svobodu?

Vystoupení moderátora České televize Jakuba Železného, který v rozhovoru s hosty v pořadu Události, komentáře řekl ... „Mezi nábřežím Na Františku a nábřežím, které se jmenuje bůhvíproč po komunistickém prezidentu Svobodovi?“ si všimli politici i občané, kteří, kde se dalo, se k tomu vyjadřovali.

Záběr z pořadu, ve kterém došlo ke zpochybnění názvu Nábřeží Ludvíka Svobody
2. srpna 2020 - 16:50

„Nechce se věřit, že zpochybňování názvu Nábřeží Ludvíka Svobody pojmenovaného po  "komunistickém prezidentovi", jak doslova řekl Jakub Železný, pronesl vnuk, jehož dědeček  bojoval v armádním sboru, jemuž velel právě Ludvík Svoboda, který se se svými spolubojovníky vrátil přes spáleniště, přes krvavé řeky do vlasti z Buzuluku do Prahy," napsaly už k tomu dříve Prvnizpravy.cz.

Ve vzduchu visí otázka, jak se Železného výrok srovnává s tím, co od července 2004 platí v  Kodexu ČT, ve kterém se píše, že ČT poskytuje nestranné a nezávislé informace a komentáře s  tím, že porušení Kodexu je kvalifikováno jako porušení pracovní kázně a zákoníku práce?

Někteří politikové nebo komentátoři ve svých poznámkách  uváděli, že autor zpochybňující  zásluhy Ludvíka Svobody o tuto zem ví, proč a pro koho tak činí. Každopádně to byla  od televizního redaktora promyšlená  načasovaná poznámka, která Železnému vyšla, neboť spustila alespoň malý zájem o osobu Ludvíka Svobody, kterou  drtivá většina obyvatelstva dosud uznávala a patrně uznávat bude nadále jako muže, který pro tuto zemi učinil  mnoho důležitého.  Významnou otázkou pro koncesionáře ČT ale i  pro její vedení by mělo být, zda-li má divák ČT vědět, že nějakej Kuba Železný nemá rád Ludvíka Svobodu?

Prvnizpravy.cz rovněž napsaly ...Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, ČT24 Události, komentáře najdete v čase 14:40, foto: snímek z ČT24)