Svátek má: Jana

Politika

Velikost textu:

Když už z okna Hlávkovy koleje vlála vlajka Tibetu proč ne také Katalánska

Když už z okna Hlávkovy koleje vlála vlajka Tibetu proč ne také Katalánska

Vzpomínkové akce u Hlávkovy koleje k výročí 17. listopadu 1939 se tradičně zúčastňují zástupci státní správy,  obou komor Parlamentu ČR, velvyslanci několika zemí, rektoři univerzit a další lidé, kterým tento den  není lhostejný. Přesto tu byly k viděné některé kuriozity.

Vlajka Tibetu v okně Hlávkovy koleje v Praze
18. listopadu 2018 - 08:04

V oknech Hlávkovy koleje třeba vlála vlajka Tibetu. Podle jednoho z účastníků vzpomínkové akce tu vlajku Tibetu v okně památné budovy spojené s historickými událostmi z roku 1939 vyvěsili zahraniční studenti studující na ČVUT, neboť kolej nyní patří Českému vysokému učení  technickému.Vlajku Tibetu vyvěšují ti, kteří podporují samostatnost tohotu území Číny a kritizují tak Čínu.  O samostatnost však usilují ve Španělsku i Katalánci. Podporovat jejich úsilí o samostatnost však není  módní záležitostí. 


"Proč tam nevlaje také vlajka Katalánska. Kdyby řekli, tak bych jim vlajku Katalánska rád půjčil. Mám ji v kanceláři," komentoval  při pohledu na okno v Hlávkově koleji vyvěšenou vlajku Tibetu pro Prvnizpravy.cz poslanec za hnutí  SPD Jiří  Kobza.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)