Svátek má: Soběslav

Politika

Velikost textu:

Když štěkající Witowská řekla Fialovi: Z vás to leze, jak z chlupaté deky

Když štěkající Witowská řekla Fialovi: Z vás to leze, jak z chlupaté deky

Aktivistická žurnalistika v České televizi nezná mezí a není divu, že se každý den urodí pár prohřešků spáchaných těmi, které si sami platíme formou nestoudně vysokých poplatků. Následná událost upozorňuje, že lidí z ČT testují zejména slabé politiky. Tentokrát testovaným slabým politikem byl Petr Fiala.

Z televizního pořadu Interview odvysílaného v úterý 12.října 2021
17. října 2021 - 11:04


„Díval jsem  se na pořad Interview ČT24 odvysílaný v úterý 12.října 2021 a nevěřil jsem, že to, co jsem uslyšel, se opravdu stalo. Štěkající Witowská rozehrála hru, ve které patrně chtěla dokázat, že je na každého drsná. Zpovídaným politikem byl Petr Fiala, který bez ohledu na to, jaké sympatie nebo nesympatie k němu projevujete, museli jste přiznat, že odpovídal tak, jak odpovídá po celou dobu, co je v politice. Mluvil tiše a snažil se vysvětlit, co pětikoalice chce nyní všechno učinit,  načež se od  blonkýnky Světlany Witowské dozvěděl neuvěřitelný postřeh  hodný stárnoucí redaktorce ve studiu: Z vás to leze, jak z chlupaté deky!  To, co řekla, nemá omluvu. Důležitá k zapamatováníhodná byla reákce Petra Fialy, který nejenže se nezvedl a neodešel ze studia, ale ani nezvedl obočí, jak by přinejmenším asi učinil zakladatel ODS Václav Klaus. Profesor politologie Fiala  se dál snažil  štěkající domovnici  něco dovyprávět," řekl student politologie, který si nepřeje být jmenován, aby jej profesoři politologie včetně Petra Fialy nepovažovali za kolegu a spolužáci za idiota.

Nu a proč nám tento  příběh ujeté ženy z týmu České televize vyprávíte?

„Má to další souvislost. Řekněte, jak chce politik, který je profesorem a byl rektorem druhé na počet fakult, studentů a snad i pedagogů nejpočetnější univerzity v Česku,  prosazovat zájmy ODS v pětikoalici, kde se setkává mimo jiných s ne zrovna chytrou a také štěkající Adamovou Pekarovou nebo s bezprogramovanými Starosty, ale také  se Sobotkovými sociálními demokraty ještě nedávno kolaburujícími lidovci a také s poslanci za Piráty, kteří  mohou v plném počtu zasedat třeba ve výtahu a převážet se mohou  jedním autem i s řidičem, když se nechá uštěkat  redaktorkou ČT? Na ten rozhovor  Witowská - Fiala i s tím výpadem  citově propojené redaktorky s významnými hybateli politiky  TOP 09 by se nemělo zapomínat. Až si uvědomí voliči v domnění, že volíli své oblíbené politiky ODS, ale s nimi si zvolili i poslance, kteří se už nyní projevují jako označovatelé ostatních třeba za extrémisty nebo pohunky Putina, bude pozdě. Do české politiky se totiž už nyní protlačují postupy s určitými stopami, které jsou hodně podobné s tím, co prováděli   fašisté v třicátých letech minulého století."

Jak to dopadne?

„Možná se ještě více zvýší angažovanost dalších redaktorů ze zpravodajství a publicistiky  České televize, kteří budou ve svém svém živlu po celou dobu  působení nově zvolené Sněmovny. Vždyť ve volební kampani byli na straně pro voliče podvodně sestavených koalic. Václav Klaus nedávno řekl, že koalice se sestavují až po volbách a dodal, že jedna tato  koalice se sestavila jenom proto, aby se dvě malé strany lidovci a TOP 09, které nic v minulosti nedokázaly, dostaly do Sněmovny. Prý  je možné, že se koalice  brzo rozpadnou, protože jim šlo jen o to, dostat se do malostranských paláců. Nezapomínejme však, že milion voličů nemá svého poslance. Každý pátý volič, jehož hlas propadl nedosažením jeho strany  pětiprocentní hranice potřebné ke zvolení, určitě  s tím, co se nyní bude dít, nebude souhlasit."

No a?

„Uvidíme, řekl slepý."


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, ČT24,  Prvnizpravy.cz, foto: z obrazovky ČT24)