Svátek má: Doubravka

Politika

Velikost textu:

Dokud se zpívá, ještě se neumřelo. Kvinteto zpívat může, ale sexteto ne

Dokud se zpívá, ještě se neumřelo. Kvinteto zpívat může, ale sexteto ne

Vláda Česka s účinností  ode  dne 23.  listopadu  2020  od  00:00  hodin  do  dne  12.  prosince  2020 do 23:59  hodin  zakazuje toho mraky ovšem s výjimkami. Tu má i  společný zpěv  5 a méně osob ve vnitřních prostorech staveb, s výjimkou bydliště, ale to není všechno.

Předseda vlády Andrej Babiš v únoru 2020 si mohl klidně zazpívat
21. listopadu 2020 - 08:15V bodě 4) Usnesení vlády ČR se zakazují podle písmene a) koncerty  a  jiná  hudební,  divadelní,  filmová  a  jiná  umělecká  představení  včetně cirkusů a varieté s přítomností diváků.Vláda Česka na twitteru se zestručněním svých opatření trochu pootočila zákazy v povolení koncertů, a dalších hudebních,  divadelních,  filmových  a  jiných  uměleckých  představení  ovšem výhradně bez  přítomností diváků. Kdo však bude hrát před prázdným  hledištěm  divadlo nebo, co je ještě děsivější, kdo bude  promítat filmy v kinosále bez diváků?


Mimichodem se zakazuje  podle písmene b) společný zpěv více než 5 osob ve vnitřních prostorech staveb, s výjimkou bydliště, a to   i když  se  jedná  o  výkon  práce  nebo  podnikatelské  činnosti,  s výjimkou mateřských škol.

Z toho plyne, že kvinteto si v budově může zazpívat, ale sexteto už ne. Můžeme si  ještě  zázpívat Nohavicovu písničku:  Dokud se zpívá, ještě se neumřelo?"Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...(ps, Prvnizpravy.cz, vláda.cz, foto: ps)