Svátek má: Dobroslav

Politika

Velikost textu:

Co Česká televize za to, že ji posíláme 135 korun měsíčně, (po)dělala

Co Česká televize za to, že ji posíláme 135 korun měsíčně, (po)dělala

"Než se naplno rozjede další hysterická vlna odstartovaná 12. května 2019 Václavem Moravcem a ČT proti ministrovi kultury, podívejte se, co říká zákoník práce," napsal na svém facebookovém profilu bývalý hejtman Michal Hašek. O co šlo?

Česká tedy naše televize
13. května 2019 - 08:17

Odvolaný ředitel Národní galerie pan Fajt dostal od prozatimního ředitele NG nabídku pracovat v této instituci jako finanční ředitel. Václav Moravec tuto informaci vypálil ve svém pořadu plného otázek na předsedu ČSSD Jana Hamáčka, aby  tak trochu zesměšnil ministra Staňka.

Postup současného vedení Národní galerie vysvětlil právník Michal Hašek na svém facebookovém profilu.

"Než se naplno rozjede další hysterická vlna odstartovaná 12. května 2019  Václavem Moravcem a ČT proti ministrovi kultury, podívejte se, co říká zákoník práce! Je to právně podstatné, stejně jako fakt, že nabídnuty byly 2 pracovní pozice, media zdurazňují jen jednu z nich ... pan Fajt zjevně nabídku nepřijal, tedy je již zcela právně irelevantní a zpětné použití této informace bez jasného vysvětlení kontextu a souvislostí je z Kavčích hor nehoráznost. Prostě kampaň pokračuje, odmítám, aby to bylo i za moje peníze jako koncesionáře na obrazovce veřejnoprávní ČT," napsal rozhodně Michal Hašek.Hned po zveřejnění tohoto vzkazu příbývaly k němu komentáře ...

"Jednou jde o podezření ze spáchání trestných činů, tak to má řešit policie a státní zástupce a ne pracovníci Pražské kafilerie," napsal jeden čtenář.

"Já chci defenestraci na Kavčí hory a hned," vyžaduje další.

"Konečně to někdo z politiků řekl! Tu poslední větu! Já souhlasím!" komentoval Haškův text další čtenář.

(ps, facebookový profil Michala Haška, Prvnizpravy.cz, foto: ps)