Svátek má: Lumír

Politika

Velikost textu:

Chalupa: Co čekat od společnosti, kde je zpochybňováno vlastenectví

Chalupa: Co čekat od společnosti, kde je zpochybňováno vlastenectví

"Co čekat ve společnosti, kde je zpochybňováno již úplně vše, úplně všemi, kde hodnoty jako vlastenectví, úcta ke státním symbolům, k demokracii je něco nevhodného," postěžoval si na na svém facebookovém profilu bývalý poslanec Bohuslav Chalupa.

Bohuslav Chalupa
8. srpna 2018 - 08:22

"Můžeme donekonečna filosofovat proč tomu tak je, jistě - ale to nijak nevyřeší nebezpečí, kterému jsou nyní vystaveni obyčejní lidé (ne chránění politici) v Evropě včetně našich. Chytráků se opět vyrojila opět celá mračna a většina z nich pravděpodobně ani neví jak se nabíjí automatická zbraň, jak účinnou zbraní může být nabroušená polní lopatka, neví, že na vojně se musí poslouchat," píše na svém facebookovém profilu bývalý poslanec, ale také voják z povolání a absolvent vysoké vojenské školy  Bohuslav Chalupa.


"Naši jsou nejen v Afghánistánu, ale i například v Mali - i proto, aby maximálně narušili schopnosti protivníka v jejich centrech, kde se plánují teroristické útoky proti civilnímu obyvatelstvu na celém světě, kde se plánuje černý obchod s lidmi, migrace atp., aby teroristům dali pocítit, že jsou a budou jim bránit všemi dostupnými prostředky v páchaní zvěrstev," píše se v Chalupově komentáři.A je zapotřebí pochopit, že voják není, nesmí být politik!!!

"Voják plní úkoly a naši je plní i za cenu svých životů v souladu s tím, co nám občanům přisahali. Jsem dost překvapený a popravdě i zhnusený tím, že je tato jejich role zpochybňována - ovšem co čekat ve společnosti, kde je zpochybňováno již úplně vše, úplně všemi, kde hodnoty jako vlastenectví, úcta ke státním symbolům, k demokracii je něco nevhodného, kde všichni znají a vyžadují především naplnění svých práv a o povinnostech se mlčí....není to dobré a my Češi máme nyní a bohužel hodně daleko k tomu, co představovaly Svatoplukovy pruty - politici by měli spolupracovat a ne si podrážet nohy - v zájmu národa a jeho přežití," uzavřel své rozjímání bývalý poslanec Bohuslav Chalupa.

(ps,  facebookový profil Bohuslava Chalupy,  Prvnizpravy.cz, foto:ps)