Svátek má: Bartoloměj

Regiony

Velikost textu:

Pardubické Příběhy našich sousedů téměř dotočeny

Pardubické Příběhy našich sousedů téměř dotočeny

Již třetí ročník projektu realizuje v Pardubicích nezisková organizace Post Bellum s podporou Magistrátu města Pardubic.

Žáci ZŠ Staňkova s Helenou Svobodovou
19. října 2018 - 11:30

Bloudění na sídlišti, funění a kňučení neodbytného vlčáka nebo vrzání dveří od toalet. I s takovými nesnázemi se v minulých dnech museli potýkat při natáčení vzpomínek pamětníků žáci pardubických základních škol, kteří se zapojili do projektu Příběhy našich sousedů.


V průběhu projektu žáci jako opravdoví reportéři nejenže natáčí na diktafon či videokameru vzpomínky pamětníků ze svého okolí, ale také svou nahrávku dále publicisticky zpracovávají. Letošní skupina pamětníků je opravdu pestrá a svými příběhy žáky provede  historií napříč celým minulým stoletím, od předválečných let, přes druhou světovou válku, pražské jaro, normalizaci až po 80. léta a sametovou revoluci.

Paměť národa nabízí příběhy pamětnic z Pardubického kraje

Na konci tohoto týdne už budou mít všechny žákovské týmy dotočeno a čeká je nelehký úkol – pod vedením učitele a za pomoci koordinátora z Post Bellum vybrat z často i několikahodinového záznamu pouze pár minut a sestavit scénář reportáže, která bude mít hlavu a patu. Svůj text a nápady pak za pomoci redaktorky pardubického Českého rozhlasu a střihače Post Bellum přetvoří v audio nebo video reportáž.

Jak se jim to povedlo a čí příběhy žáci natočili, na to se veřejnost může přijít podívat 10. prosince do Divadla 29, kde se bude od 17 hodin konat závěrečná prezentace projektu.

Pardubickenovinky.cz informovala Hana Živná, koordinátorka Příběhů našich sousedů v Pardubicích.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:pns pardubice)