Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Do silnic a mostů v okolí Chvaletic investuje kraj 320 milionů

Do silnic a mostů v okolí Chvaletic investuje kraj 320 milionů

Pardubický kraj se dlouhodobě snaží modernizovat silnice II. a III. tříd a mostů, které má ve svém vlastnictví.

Ilustrační foto
28. října 2018 - 11:30

I díky prostředkům z Integrovaného operačního programu v rámci evropských fondů je připravována rozsáhlá modernizace čtyř silničních úseků a dvou mostů na silnici II/322 v oblasti Kojic a Chvaletice. Aby došlo k co nejmenším dopravním omezením, nechává si kraj na tyto stavby zpracovat Plán organizace výstavby.


„V maximální možné míře se snažíme být úspěšní v čerpání evropských fondů. Finanční prostředky pak využíváme na projekty ve všech oblastech, dopravu nevyjímaje. Dlouhodobě vnímáme problémy v silniční síti v okolí Chvaletic a Kojic, a proto jsme připravili celkem šest projektů na silnici II/322 v předpokládané hodnotě necelých 320 milionů korun. Navazujeme tak na vybudování obchvatu Chvaletic, který byl za více než 200 milionů dokončen v roce 2010,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

O které úseky na silnici II/322 se jedná, přiblížil náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš. „Mezi nejvýznamnější investice patří jednoznačně obchvat Kojic, modernizace úseku mezi Chvaleticemi a Kojicemi nebo rekonstrukce mostů v Trnávce a Chvaleticích,“ řekl Kortyš.


„Vzhledem ke složitosti zajištění dopravní obslužnosti dotčených obcí a vzhledem k nezbytné koordinaci těchto staveb se stavbami jiných investorů v tomto prostoru je nezbytné zpracování Plánu organizace výstavby. Ten by měl být hotov do konce dubna 2019,“ sdělil náměstek hejtmana zodpovědný za investice Roman Línek.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch)