Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Podpora pro spolky zdravotně postižených osob

Podpora pro spolky zdravotně postižených osob

Radní Pardubického kraje schválili poskytnutí individuálních dotací pro podporu spolkové činnosti organizací osob se zdravotním postižením.

Ilustrační foto
27. května 2021 - 11:30

„Podporu získají organizace, které nečerpají dotace jako poskytovatelé sociálních služeb dle zákona nebo z dotačních programů Pardubického kraje v sociální oblasti. Návrh výše dotace jednotlivým organizacím se odvíjí od počtu členů s trvalým pobytem v Pardubickém kraji a pevně stanovené základní částky pro organizaci. Celková navržená částka k rozdělení je 220 000 korun,“ vysvětlil radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Jedná se o  Klub bechtěreviků ČR, Svaz diabetiků ČR, pobočný spolek Slatiňany, Unii ROSKA – regionální organizaci Ústí nad Orlicí, Svaz tělesně postižených v ČR, krajskou organizaci Pardubického kraje, Svaz postižených civilizačními chorobami v ČR, krajskou organizaci Pardubice a Společnost Parkinson.

Hrad Rychmburk leží na magickém místě

Pardubický kraj tyto organizace podporuje pravidelně už několik let. Prostředky jsou využité na zajištění spolkové a vzdělávací činnosti jednotlivých organizací. Jedná se zejména o finanční prostředky určené na běžný provoz těchto organizací jako je například úhrada nájemného, telefonů, internetu, kancelářských potřeb. Některé organizace si z dotace v minulých letech pořídily například počítače, notebooky, tiskárny, z dotace organizace hradily i vzdělávací a rozvojové kurzy pro své členy nebo skupinové kurzy zaměřené na zdravotní cvičení, které pomáhá kompenzovat zdravotní handicap jednotlivých členů organizací pro osoby se zdravotním postižením. 

Kostel sv.Anny v Holešově sloužil řádu trinitářů

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch)