Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Zdravotnická zařízení v kraji získaly termokamery

Zdravotnická zařízení v kraji získaly termokamery

Ministerstvo zdravotnictví věnovalo Pardubickému kraji 20 termokamer, které mají pomoci při identifikaci nemocných, při vstupu do lékařských zařízení.

Předání termokamer
5. září 2020 - 11:30

V rámci Nemocnice Pardubického kraje je z toho 14 kamer již v testovacím provozu. Dalších šest těchto kamer nyní získaly příspěvkové organizace kraje z oblasti následné zdravotnické péče.

„Do šesti našich dalších zdravotnických zařízení nyní instalujeme profesionální termokamery, které jistě budou dalším užitečným pomocníkem nejen v časech plošných virových nákaz, ale také pro běžnou kontrolu teploty každého procházejícího a tím i prevenci šíření různých onemocnění kdykoli.  V této fázi se jedná o Albertinum, odborný léčebný ústav, Žamberk, Léčebnu dlouhodobě nemocných Rybitví, Nemocnici následné péče Moravská Třebová, Odborný léčebný ústav Jevíčko, Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí a Vysokomýtskou nemocnici,“ sdělil radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Cena jedné termokamery je 127 tisíc korun bez DPH. Pardubický kraj ve svých organizacích prozatím rozmístil 20 kusů této techniky.

Pardubický kraj rozdělil rezervu na sociální služby

„Pracovníci IT v jednotlivých zařízeních pracují na zapojení termokamer a v nejbližší době by tak, stejně jako v našich nemocnicích, mohly sloužit bezodkladně. Jakmile se osvědčí v běžném provozu, tak nevylučuji další nákupy podobné chytré techniky,“ informoval Ladislav Valtr.

Pardubickénovinky.cz informoval Bc. Petr Šilar, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)