Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

V jezdecké škole v Kladrubech nad Labem jsou v plánu nové kotle

V jezdecké škole v Kladrubech nad Labem jsou v plánu nové kotle

Radní Pardubického kraje na svém historicky šestistém zasedání rozhodli o podpoře SŠ chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem. Škola by se v letních měsících mohla dočkat rekonstrukce kotelny.

Jezdecká škola v Kladrubech nad Labem
17. ledna 2020 - 11:00

„Oprava kotelny je dalším projektem, kterým chceme vylepšit podmínky pro studium na unikátní škole v Kladrubech nad Labem. Již se nám podařilo podpořit rekonstrukci demonstrační učebny nebo stravovacího zařízení. V plánu máme také výstavbu nové jízdárny a rekonstrukci stávajícího domova mládeže,“ řekl hejtman Martin Netolický.

„Chceme rekonstruovat stávající prostory kotelny. Po dokončení prací bude pět kotlů na zemní plyn zásobovat teplem a teplou vodou celý areál střední školy.  Součástí stavby je i oprava otopné soustavy bytové jednotky školníka tak, aby byla nezávislá na otopné soustavě internátu školy,“ sdělil Roman Línek, náměstek hejtmana zodpovědný za majetek a investice.

Kraj začíná připravovat návrat Pernštejnů na pardubický zámek

S ohledem na provozní možnosti školy by měly být provedeny práce v období letních prázdnin.  „Předpokládané náklady na realizaci stavby jsou 2,44 milionu bez DPH,“ dodal Roman Línek.

Pardubickenovinky.cz informoval Martin Madejewský, DiS. za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:pk)