Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

AKČR podporuje boj samospráv za udržení veřejných investic

AKČR podporuje boj samospráv za udržení veřejných investic

Rada Asociace krajů České republiky devíti hlasy ze 14 schválila podporu společné výzvě Svazu měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR, Spolku pro obnovu venkova ČR, a Národní sítě Místních akčních skupin, směřovanou Vládě ČR a Parlamentu ČR.

Hejtman Martin Netolický
28. května 2020 - 11:30

Již v polovině května tuto výzvu podpořil také hejtman Martin Netolický společně se svým protějškem z Libereckého kraje Martinem Půtou.

„V rámci korespondenčního hlasování bylo devět kolegů pro připojení se k této výzvě a pět se hlasování zdrželo. Asociace krajů se tak jako celek hlásí k výzvě, kterou jsme společně s kolegou Půtou a obecními svazy připojili již 12. května. Považuji spojení všech důležitých hráčů za jednoznační signál zákonodárcům, že není možné oslabovat touto formou investiční možnosti obcí, měst a krajů. S kolegy jsme o našich investicích opakovaně na videokonferencích hovořili, a zatímco kraje budou schopné udržet investiční aktivitu, tak především u obcí může nastat závažný problém,“ sdělil hejtman Martin Netolický.


„Rozhodně nebojujeme proti podpoře OSVČ, ale chceme, aby stát nejednal o finančních prostředcích samospráv bez jejich vědomí. Ministerstvo financí nás opakovaně vyzvalo, abychom pokračovali bez obav v investicích a sám předseda vlády nás ujistil, že naše příjmy nebudou kráceny. Bohužel návrh na způsob vyplácení kompenzačního bonusu jde proti těmto tvrzením. Pevně věřím, že nakonec zvítězí návrh, který předložil Senát, tedy aby byl kompenzační bonus vyplácen bez finančního dopadu na samosprávy,“ řekl hejtman Martin Netolický.


Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)