Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Autobusy v kraji od pondělí najíždí na prázdninový provoz

Autobusy v kraji od pondělí najíždí na prázdninový provoz

V souvislosti se zpřísněním opatření proti šíření koronaviru bude na území Pardubického kraje od pondělí 26. října zaveden v autobusové dopravě letní prázdninový provoz.

Ilustrační foto
24. října 2020 - 11:30

Prázdninový provoz znamená snížení rozsahu přepravy o přibližně 16 procent. Omezení by měla být platná do návrat žáků a studentů do škol.


„Původním plánem nebylo omezovat autobusovou dopravu, avšak vzhledem k dalším výrazným omezením pohybu osob jsme nuceni po debatě s dopravci přistoupit i k tomuto opatření, které vejde v platnost v pondělí 26. října s tím, že někteří dopravci nás informovali, že na prázdninový provoz přejdou postupně v průběhu týdne. Jedná se o nastavení letního prázdninového provozu, který nepočítá s cestami školáků. Oproti běžnému jízdního řádu je zde snížení rozsahu zajišťované dopravy o přibližně 16 procent. Jakmile však bude obnovena školní docházka, uděláme maximum proto, abychom se vrátili do běžného provozu,“ sdělil náměstek hejtmana pro oblast dopravy a dopravní obslužnosti Michal Kortyš.

Z České Třebové do Litomyšle po nové silnici již v pondělí

Změna jízdních řádů by se měla v nejbližších dnech objevit také v rámci internetových portálů pro vyhledávání jízdních řádů www.oredo.cz či www.idos.cz.

Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)