Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

Hejtman Netolický prosazuje rozšíření rizikových úseků na I/35

Hejtman Netolický prosazuje rozšíření rizikových úseků na I/35

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s náměstkem ministra dopravy Tomášem Čočkem ohledně výstavby rychlostní silnice R35, u které se odhaduje dokončení prvních dvou úseků z Opatovic nad Labem do Ostrova v roce 2019.

Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje
11.květen 2015 - 19:37

Hejtman zároveň projednával možnosti zlepšení propustnosti a bezpečnosti na stávající silnici I/35. Hejtman Netolický prosazuje rozšíření rizikových úseků na I/35. Ministerstvo zadá studii

„Pro zlepšení komfortu a propustnosti silnice se nabízí řešení v podobě takzvaných střídavých třípruhů na rovných úsecích, kde dochází k častým dopravním nehodám. Podle studií ministerstva dopravy je pro vybudování těchto třípruhů nezbytná šíře komunikace 12,5 metru. Stávající komunikace má šířku 10,5 metru, přičemž je možné její rozšíření až na 11,5 metru. Dohodli jsme se, že ministerstvo dopravy zadá speciálně pro silnici I/35 studii, která do září tohoto roku detailně rozebere možnosti rozšíření včetně ekonomického zhodnocení,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Podle stanoviska ministerstva dopravy nemusí střídavé třípruhy znamenat zvýšení propustnosti komunikace, ale zcela jistě zvýší komfort pro řidiče. „Předpokládaná cena rozšíření silnice je až 30 milionů na jeden kilometr, avšak i přesto považuji rozšíření za důležité i vzhledem k tomu, že stavba R35 na sebe nebude v jednotlivých etapách navazovat. Druhým důvodem jsou ukončení úprav dálnice D1 v roce 2020, což sebou nese zvýšenou zátěž tranzitu na I/35,“ vysvětlil Martin Netolický.

V současné době je připravována stavba okružní křižovatky ve Vysokém Mýtě nedaleko benzinové stanice ve směru na Litomyšl. Obdobně je připravována úprava křižovatky silnic I/35 a I/17 v Zámrsku, ale také instalace bezpečnostních prvků v některých úsecích. „Ministerstvo dopravy vyhodnotí možností instalace nových prvků na zlepšení bezpečnosti na silnici I/35. Hlavní část těchto úprav bude provedena v úsecích, kde silnice prochází jednotlivými obcemi,“ dodal hejtman Martin Netolický.

(red,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)