Svátek má: Felix

Regiony

Velikost textu:

Dobrovolní hasiči pomohou ve skladech a s distribucí materiálu

Dobrovolní hasiči pomohou ve skladech a s distribucí materiálu

V souvislosti s avizovanými zásilkami ochranným pomůcek a zvýšenou produkcí dezinfekčních prostředků je nutné zajistit také personální posílení skladů, ale i dopravy.

Hejtman Martin Netolický na jednání
21. března 2020 - 11:30

Hejtman Martin Netolický proto svolal jednání se zástupci dobrovolných hasičů v kraji v čele s krajským starostou Josefem Bidmonem. Hasiči slíbili, že jsou plně připraveni pomoci se vším, co bude aktuálně nutné.

„Vzhledem k tomu, že bychom se již v tomto týdnu měli dočkat většího množství ochranných pomůcek z centrálních dodávek státu, tak je nutné posílit personálně také naše připravené sklady a dopravu materiálu. K tomu navíc začne naše Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích vyrábět až 1,5 tisíce litrů dezinfekce denně, kterou je nutné ihned po naplnění rozvážet do regionu, aby se dostala ke všem potřebným skupinám. Dobrovolní hasiči jsou nám plně k dispozici, jelikož disponují jak personálními kapacitami, tak také dopravními automobily, které mohou posloužit na převoz jednotlivého druhu materiálu ze skladů do obcí s rozšířenou působností,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že předpoklad nasazení je od soboty 21. března.


Pardubickénovinky.cz informoval  Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)