Svátek má: Zdislava

Regiony

Velikost textu:

Krajský krizový štáb požádal o pomoc armádu

Krajský krizový štáb požádal o pomoc armádu

V souvislosti s narůstajícím počtem hospitalizovaných požádal krizový štáb Pardubického kraje o pomoc Armádu České republiky.

Pardubická nemocnice
19. listopadu 2021 - 11:30

Do Pardubické nemocnice by tak mělo na základě této žádosti na výpomoc zdravotníkům nastoupit 10 vojáků.

„Požádali jsme Armádu ČR o výpomoc v podobě deseti vojáků pro Pardubickou nemocnici z toho důvodu, že se nám postupně nemocnice plní. Situace v tuto chvíli není tak špatná, jako tomu bylo na jaře, kdy jsme měli až 536 hospitalizovaných s covidem. V tuto chvíli se pohybujeme na hranici přesahující 170 hospitalizovaných. I přesto však již musí docházet k úpravám lůžkového fondu v našich zařízeních,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Rozpočet kraje počítá s rekordními investicemi

„Pomoci od Armády ČR si velmi vážíme a děkujeme za ni. Je pro nás důležitá především z hlediska obslužného personálu. Stres spojený s péčí nejen o covidové pacienty je dlouhodobý a chceme využít nabídku pro odlehčení našim zaměstnancům,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že do budoucna není vyloučena žádost na výpomoc také pro další nemocnice v kraji.Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.kú)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?