Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

Nová památka UNESCO má hotovou návštěvnickou strategii

Nová památka UNESCO má hotovou návštěvnickou strategii

Radní Pardubického kraje se seznámili s novou strategií návštěvnického managementu Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem.

Koně v Kladrubech nad Labem
10. června 2020 - 11:30

Pardubický kraj, jako vlastník některých komunikací v území, areálu Střední školy chovu koní a jezdectví a jako zpracovatel strategických dokumentů pro území kraje zejména v oblastech územního plánování, životního prostředí a cestovního ruchu, je partnerem a spolutvůrcem prostředí i v této lokalitě.

Odpovídá tomu také zastoupení radních kraje v nejvyšších orgánech pro území UNESCO. Roman Línek je předsedou Rady památky UNESCO a René Živný je členem Rady hřebčína.

Strategie je dokumentem obsahujícím opatření k ovlivňování počtu návštěvníků Krajiny, a to při respektování zájmu na dlouhodobé udržitelnosti jejích hodnot. Dokument je zároveň využitelný jako podpůrný pro zadávání navazujících projektů a vkládání investic a služeb do zájmového území.


„Je to rozsáhlý dokument, který se zabývá jak podrobnou analýzou současného stavu, tak i plánovaným návštěvnickým provozem, komunikací s návštěvníky a ovlivňováním jejich chování.  Cílem je zajistit, aby dalším rozvojem cestovního ruchu nedošlo k zahlcení krajiny dopravou a turistickým provozem. Ve strategii se navrhuje, jak rozložit turistické aktivity v prostoru a čase tak, aby návštěvníci dostali komplexní zážitek, ale přitom nebyl narušen režim hřebčína, ani obhospodařování okolní krajiny a její poklidná atmosféra,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Roman Línek. „Letošní léto kvůli mezinárodní epidemiologické situaci a postupnému otvírání hranic zřejmě ochrání hřebčín před masivními nájezdy zahraničních turistů a vytvoří časový prostor pro další budování potřebné turistické infrastruktury,“ dodal Línek.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)