Svátek má: Nela

Regiony

Velikost textu:

Počty hospitalizovaných v kraji rostou

Počty hospitalizovaných v kraji rostou

Mimo jiné v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu a zavedená opatření se v pondělí sešel krizový štáb Pardubického kraje.

Očkovací kamion
1. prosince 2021 - 11:30

Krizový štáb Pardubického kraje řešil aktuální epidemickou situaci, naplněnost nemocnic, situaci ve školách či rozdělení osobních ochranných pomůcek a prostředků pro příspěvkové organizace kraje. Většina v intenzivní péči není očkovaná.

„Situace v našich nemocnicích se postupně zhoršuje. Zatímco přes víkend jsme měli 269 hospitalizovaných pacientů, tak dnes máme 299. Z toho jich 27 vyžaduje intenzivní péči, což je nárůst oproti neděli o tři pacienty. V pátek jsme pak v intenzivní péči měli 24 pacientů,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Ze statistik nemocnice se jasně ukazuje, jaký je poměr očkovaných a neočkovaných pacientů. „Z 24 hospitalizovaných pacientů v intenzivní péči jich bylo 88 procent neočkovaných, z těchto pacientů bylo 12 připojeno na umělé plicní ventilaci,“ řekl hejtman Martin Netolický s tím, že obdobné statistiky bude kraj s nemocnicí i nadále sledovat.

Informace Krajské hygienické stanice Pardubického kraje ukazují, že z laboratoří bylo od 18. do 25. listopadu hlášeno 6 745 pozitivních případů. „Je patrné, že nákaza postupuje dále z Moravy směrem do Čech, což se ukazuje v rámci Orlickoústecka či Svitavska. Ze všech pozitivních ve sledovaném období bylo očkování ukončeno u 1,5 tisíce lidí, dalších 100 nemá ukončené očkování a přes pět tisíc nakažených je neočkovaných,“ uvedl hejtman k aktuální statistice krajských hygieniků.

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Podle náměstkyně hejtmana Michaely Matouškové se ukazuje, že v rámci regionu je méně proočkovaný severovýchod kraje. „Na oblasti s menším počtem proočkovaných obyvatel se zaměřujeme i nadále a opět využíváme očkovací kamion, který máme nasmlouvaný až do poloviny prosince a předpokládáme jeho provoz i v následujících měsících. Jasná je tedy i jeho cesta, kterou najdete na webu Pardubického  kraje. V nejbližších dnech bude kamion v Pardubicích, v  úterý a ve středu na Univerzitě Pardubice a ve čtvrtek na vlakovém nádraží, což je koncept, který se nám osvědčil již v minulosti,“ sdělila Matoušková.

Trasa očkovacího kamionu v tomto týdnu
  • Pardubice - 30. 11. a 1. 12. Univerzita Pardubice, děkanát FCHT  9 - 18 hodin
  • Pardubice - 2. 12. Hlavní vlakové nádraží, ČD Lounge (uvnitř budovy) 9 - 18 hodin
  • Chrudim - 3. 12.  V Průhonech 503, Sportovní areály města Chrudim - sál pro stolní tenis 9 - 18 hodin
  • Lanškroun - 4. 12. Nádražní 335, kulturní centrum L'Art 9 - 13 hodin
  • Svitavy - 4. 12. Wolkerova alej 92/18, Fabrika Svitavy 14:30 hodin
  • Svitavy - 5. 12. Wolkerova alej 92/18, Fabrika Svitavy  9 - 17 hodin

Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:kú)Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
33%
Ne
transparent.gif transparent.gif
67%