Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Červená Voda pokračuje v rekonstrukci budovy bývalého kina

Červená Voda pokračuje v rekonstrukci budovy bývalého kina

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil ve čtvrtek ráno Červenou Vodu.

Hejtman Martin Netolický navštívil Červenou Vodu
5. února 2023 - 11:30

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický si společně se starostou Petrem Marešem prošel budovu bývalého obecního kina SPUK, které obec postupně od roku 2015 upravuje a přeměňuje na multifunkční centrum s lékárnou, obchody, komunitním centrem a společenským sálem.

„Budova bývalého kina by se bez investičního zásahu obce stala zřejmě brownfieldem, který by rozhodně nebyl ozdobou centra obce. Také díky přispění krajských dotací na podporu problémových regionů se rozlehlá budova postupně od roku 2015 přeměňuje na multifunkční centrum s lékárnou, obchody, komunitním centrem a společenským sálem. V tuto chvíli je podle starosty prostavěno 40 milionů korun, a to také s přispěním Integrovaného regionálního operačního programu. Ten pomohl s vybudováním komunitní místnosti pro setkávání občanů či spolků, rekonstrukcí sociálních zařízení a zajištěním bezbariérového přístupu do objektu. V letošním roce by obec ráda pokračovala opravami střechy objektu,“ uvedl hejtman Martin Netolický, kterého starosta informoval také o plánu na přeměnu samotného kinosálu, který by mohl sloužit mimo jiné pro plesy či řadu kulturní akcí.

Tématem jednání byly také krajské investice do silnic na Králicku, zimní údržba na silnici I/11, která je ve vlastnictví státu a údržbu na ní nezajišťuje Správa a údržba silnic Pardubického kraje či obecní projekt na vybudování čističky odpadních vod. Hejtman také starostu informoval o plánech na vybudování železničního muzea v Dolní Lipce.„Součástí plánu je také rozšíření letních parních jízd o trasu z Dolní Lipky do Štítů, kam by mohla zajíždět menší lokomotiva, která by tak doplnila hlavní trasu z Dolní Lipky do Ústí nad Orlicí a Hanušovic,“ řekl hejtman Netolický.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr.Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:kú)Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
50%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%