Svátek má: Zlata

Komentáře

Zkrachovala vysoká škola v Kutné Hoře

Alespoň takovou zprávu přinesl server České televize: „Vysoká škola v Kutné Hoře kvůli dluhům zavřela“.

Vysoká škola politických a společenských věd v Kutné Hoře se dostala do závažných existenčních problémů. Národní akreditační úřad pro vysoké školy jí odebral akreditaci a škola je uzavřena. Tato vysoká škola se specializací na politické vědy vznikla před devatenácti lety. Nejprve měla sídlo v Kolíně a v roce 2015 se přestěhovala do Kutné Hory.

Tímto konstatováním Česká televize také své oznámení ukončila.

Konec jedné vysoké školy je sice smutnou zprávou, ale mnohem zajímavější je, kdo sedí v hlavní instituci, v akademické radě této vysoké školy, která řídí vědeckou a výzkumnou činnost.Instituce schvaluje klíčové dokumenty a dohlíží nad řádným akademickým rozvojem školy. Současně je poradním orgánem rektora, který členy akademické rady po předchozím souhlasu akademického senátu jmenuje. Tito lidé se pochopitelně také větší nebo menší měrou na krachu teto vysoké školy také podíleli. Pro zajímavost uvedu některé z nich: prof. PhDr. Petr Fiala, PhD., dále Mgr. et Bc. Vít Rakušan a konečně opora české vědy a výzkumu, další členka vlády, Helena Langšádlová. Ta je současně absolventkou této vysoké školy, která tedy se za asistence tří členů vlády včetně premiéra a vicepremiéra položila na lopatky.

A takhle probíhá všechno, na co současní vládní činitelé sáhnou. Bohužel ve větším rozsahu a místo milionů jsou ve hře stovky miliard.

A ještě to ukazuje druhý rys celé záležitosti, také typicky pro současnou společenskou situaci v naší zemi, že média, včetně veřejnoprávních, informují o celé věci tak nějak napůl. Vyhnou se smutnému konstatování, že v akademické radě této vysoké školy byli až dokonce tři členové vlády. Vlády, která tak ráda mluví o rozvoji vzdělání a pokroku v oblasti školství. Teď to předvedli v praxi. Stát se to ve Velké Británii, byla by to potrava pro bulvární i seriózní média aspoň na týden.

Jiří Paroubek

Kolaps zdravotnictví a popletený strejda

Kolaps zdravotnictví a popletený strejda

Jiří Paroubek 

18. září 2023
Naše zdravotnictví se potýká s několika zásadními problémy, které dopadají na všechny pacienty. Ministr Válek, vystupující jako popletený strejda, si s tím ani náznakem neví rady.

Jak někteří novináři lízají šlehačku z pupíku

Jak někteří novináři lízají šlehačku z pupíku

Jiří Paroubek 

13. září 2023
Nechci své články bulvarizovat, ale v tomto případě vycházím z článku zcela bulvárního charakteru, zveřejněného na jinak seriózně se tvářícím Seznam Zprávy, novinářů Dolejšího a Stuchlíkové.

Skandální pokles reálných mezd v posledních dvou letech

Skandální pokles reálných mezd v posledních dvou letech

Jiří Paroubek 

6. září 2023
Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejnil informaci, která na první pohled nezní špatně. Průměrná mzda v Česku překročila 43 tisíc korun.

Negativní vizitka české vlády: pokračující pokles porodnosti

Negativní vizitka české vlády: pokračující pokles porodnosti

Jiří Paroubek 

23. srpna 2023
Pokles porodnosti se v Česku projevoval už v roce 2022, kdy došlo meziročně k jejímu snížení o 12 tisíc živě narozených dětí.

Voják i soudce jsou pilíře režimu

Voják i soudce jsou pilíře režimu

Jiří Paroubek 

13. srpna 2023
Debata je dnes vlastně o tom, zda Senátem již schválený prezidentův nominant Fremr odstoupí z nominace do Ústavního soudu (ÚS)...

Hledání zrádců a nepřímých viníků neúspěšné protiofenzivy

Hledání zrádců a nepřímých viníků neúspěšné protiofenzivy

Jiří Paroubek 

11. srpna 2023
Situace na ukrajinském bojišti se nevyvíjí zrovna podle přání a představ Západu a stresovaných českých (pravicových) politických elit i médií.

Která televize má podle Vás nejvíce objektivní a vyvážené zpravodajství?