Svátek má: Arnošt

Komentáře

Vy, voliči

Někdo nechodí k volbám proto, že nemusí. Někdo proto, že ho politika nezajímá a někdo proto, že jeho hlas nic nezmění.

Vy všichni myslete na budoucnost. Vy,voliči, kterým stačí k výběru kandidáta 30 Kč sleva u lékaře, Vy, kteří myslíte, že Váš důchod je největší starostí našich politických špiček, Vy, kteří podléháte iluzi, že starost o Vaše zdraví a bezpečnost je největší prioritou vlády této země i Vy, kteří máte pocit dluhu, když dostanete něco, co nepotřebujete, nebo ani nechcete i Vy myslete na budoucnost.

Není možné udržet životní úroveň Vám, co jste celý život pracovali ani Vám, co stále pracujete, pokud si necháme vnutit pravidla nového životního stylu. Již jednou nám byl vnucen nový způsob života při budování beztřídní společnosti. Pokus vše řídit, všechno ovládat a  nedovolit ani malé soukromé podnikání nakonec zkrachoval. 

Dnes po 30 letech vzývání Západu začínáme zjišťovat, že demokratický kapitalismus, kam jsme chtěli, se vyvinul ve společnost rozpadající se  tíhou svého úspěchu. Vše je zpochybňováno. Zbyteční a neužiteční lidé nalézají smysl svého života v ničení těch, kteří je živí i toho, co vytvořili generace před námi. Ničení je povýšeno na tvorbu. Slova dostávají nový význam a věty překvapivý obsah. Politické rozdělení na pravici a levici už neplatí. Novým rozlišením stran, ať se nazývají jak chtějí, je jejich postoj k procesu destrukce naší civilizace a jejich vztah k hodnotám vyjádřený lidovými rčeními, např.:

Bez práce nejsou koláče
Kdo nepracuje, ať nejí
Člověče přičiň se a Bůh Ti požehná
Kdo šetří, má za tři.

Takto jednoduše by se daly definovat základy evropské společnosti. Ta dnes radostně spěje k 99,9 % volební účasti a konečnému sjednocení Evropy. První pokus takového sjednocení ve Třetí říši se nezdařil. Druhý tentokrát beze zbraní právě probíhá.

Jeden politik po návratu z Mnichova v roce 1938 prohlásil, že obětování ČSR  zachránilo mír. Válka vypukla 1.9.1939. Ten druhý v máji r. 1940 slíbil Britům krev, dřinu, pot a slzy, aby uhájili svou svobodu. Naivita a slabošství prvního umožnilo Hitlerovi rozpoutat válku. Odhodlání, tvrdohlavost  a odvaha druhého zachránila svobodu a podíl na vítězství. Já mám rád toho druhého. Koho si vybere Vy – voliči?
Mysleme víc na budoucnost, prosím.

Karel Petřík
Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%