Svátek má: František

Komentáře

Válečná hrozba a já

Mám strach o svůj život a cítím osamělost, když vidím kolem sebe lidi krok za krokem směřovat do války.

Někteří jdou lhostejně, někteří s nadšením. Téměř žádný vzdor nebo odpor. Abychom si vážili míru, je už asi zase nutné prožít válku. Stejně jako dokázal Hitler uhranout a nadchnout Němce pro válku /některým to vydrželo až do totální porážky/, dokázali dnešní mediální Hitlerové uhranout národy Evropy a dosáhnout cíle, kterým je přijetí války jako možného řešení současného stavu. Houf evropských politiků nás posouvá kousek po kousku k možné jaderné katastrofě. Copak oni to nevidí? Copak je jim to všem jedno?

Proč procesu vedoucímu k válce nikdo nebrání alespoň stejně nadšeně, jako její eskalaci? Je snad III. Světová, nebo evropská válka přijatelným řešením dneška pro většinu států Evropy??? Evropští lídři nehasí. Patrně mají za to, že válka v jejich zpustošené zemi zastaví společenskou degeneraci, se kterou si už neví rady. Naše vláda nepotřebuje válku, aby svou zem rozvalila, na to stačí úplně sama, přesto patří, z nějakých zvrácených důvodů, k nejčilejším válečným rozněcovačům. Naštěstí nemáme žádnou jadernou pumu. Tedy doufám.

Z posledních vyjádření ruských představitelů je patrné, že jim spíš než síly, dochází trpělivost. Srbský prezident Vučič vyjádřil zcela zřetelně své obavy z vývoje. Ani Viktor Orbán nehýří optimismem. Polský prezident Duda si zase vzpomněl na vyhlazování Poláků ukrajinskými fašisty za II. Světové války, což dnes zajímavě kontrastuje s polskou pomocí jejich potomkům. Patrně si také vzpomněl na polský Lvov. Posunutí hranice Polska je určitě lákavá myšlenka, když už by se Ukrajina porcovala. S rozdělováním země mají Poláci ostatně bohaté zkušenosti.Na podzim a v zimě nám bude, i přes nedostatek plynu a tepla, pěkně horko. Pokud k nám do té doby nedorazí válka, tak snad konečně dorazí odhodlání k činům. Vysílání signálů nestačí. Je třeba jednat.

Ano, mám strach o svůj život ale také o všechny životy, které mohou vyhasnout vinou něčí hlouposti, neprofesionality a neodpovědnosti. Vím, že nejsem s těmito obavami sám, ale proč my, co jsme proti válce, nejsme téměř slyšet, to nevím.

Karel Petřík
Deset tisíc ?!?! – nespokojenců zaplnilo Václavák

Deset tisíc ?!?! – nespokojenců zaplnilo Václavák

Karel Petřík 

18. září 2023
Toto množství demonstrantů svolaných předsedou neznámé strany PRO dokázalo zaplnit Václavák.

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Karel Petřík 

12. září 2023
Jsme jen národem, který si zas neumí vládnout. Naší účastí v EU omlouváme politickou a hospodářskou destrukci naší země, ale svou neschopností najít a zvolit si politiky, kteří budou schopni prosazovat naše zájmy, jsme to vše sami zavinili.

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Karel Petřík 

5. září 2023
Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Slovní průjem lidovce Bartoška

Slovní průjem lidovce Bartoška

Karel Petřík 

29. srpna 2023
Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Karel Petřík 

22. srpna 2023
Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

Karel Petřík 

13. srpna 2023
Někdo možná čekal větší rachot, ale i jedna kostka může strhnout lavinu.

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%