Svátek má: Vratislav

Komentáře

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Když z každé budovy, na které vlaje ukrajinská vlajka, odejde na Ukrajinu jeden náš odhodlaný občan nebo občanka, vytvoříme možná docela slušný oddíl.


Ten by se měl zapojit do péče o raněné a kopání hrobů pro mrtvé. Při těchto pracech se patrně nejlépe poznají důsledky války, která tak přestane být něčím neosobním. Tam, kde na budově visí pouze vlajka Ukrajiny, bych dal tuto povinnost přímo zákonem. Prezident činí jistě dobře, když umožní našim žoldnéřům jít si zabojovat na Ukrajinu, protože je to jejich svobodné rozhodnutí. Kdyby válčili pouze ti, co chtějí, šlo by jen o nebezpečnou práci. Ostatně řemeslo vojenské zde bylo celá staletí, a nikoho to nepobuřovalo. Dokonce po husitských válkách patřili naši žoldnéři mezi evropskou elitu. Bohužel největší hrůzy ale prožívají ti, kteří bojovat vůbec nechtějí.

Proč ale vláda vyžaduje od občanů, aby se podíleli na hrazení nákladů spojených s cizí válkou? Dokonce, a docela úspěšně, nás žádá o bratření se s potomky vojáků, kteří nás v r.68 jako součást SSSR okupovali a pak tu s námi nějaký čas pobyli. Ten, kdo je k nám přivedl, byl Ukrajinec Brežněv nebo Rus Brežněv? A kdo nás v Teheránu a Jaltě zařadil do sféry vlivu SSSR stejně, jako nás v Mnichově v r. 38 předhodil Německu? Kdo a na jak dlouho je přítel a kdo nepřítel? Nenáviděli jsme Němce, milovali Rusy, dnes obráceně, co zítra ???Alespoň moje generace by se neměla na povel vlády zamilovávat, když už se sama vláda chová jak dobře vycvičený psík. Neměli bychom opakovat chyby a omyly ze svého mládí a zahazovat důstojnost státu, o které jsme si mnozí mysleli, že jsme ji v roce 1989 znovu nalezli. Hloupost mládí by měla vyrovnat zkušenost, někdy i moudrost stáří.

Pokus o vytvoření světové mírové fronty v barvách Ukrajiny se v Džiddě nějak nedaří. Zbytku světa pravděpodobně nepřijde vina Ruska na konfliktu tak jasná jako nezaujatému Západu a nezištnému Polsku. My, a nemyslím tím pouze let 60+ MUSÍME udělat vše pro zastavení bojů tím, že přimějeme vládu, aby přestala to zabíjení bezhlavě podporovat, pokud si skutečně přeje, aby nějací Ukrajinci zbyli! Naše vláda není věrná svému lidu, svým slibům, svému programu, jen Ukrajině.

NENÍ TO MÁLO?

Karel Petřík

Vláda se přece vydírat nedá!

Vláda se přece vydírat nedá!

Karel Petřík 

28. listopadu 2023
Vláda chce jednat jen v pohodlí svých představ. Nedá se vydírat nějakou odborářskou sebrankou, které se nelíbí, nebo nechce pochopit vládou vybraná řešení a šíření společensko – ekonomické záchrany. Podařilo se jí tak jedinečné spojení 80% společnosti proti sobě.

Byl jsem u Vidláka

Byl jsem u Vidláka

Karel Petřík 

23. listopadu 2023
Zvědav, zda v něm převáží bloger nebo politik, po jisté roztržce ve straně PRO. Moje rozpolcenost, zda je pro nás výhodnější jedna nebo druhá možnost, byla patrně rozhodnuta.

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

Karel Petřík 

9. listopadu 2023
Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Rajchl organizuje lidové hlasování o podpoře či nepodpoře vládě

Karel Petřík 

4. listopadu 2023
To tu ještě nebylo. Je to geniální způsob, jak rozetnout gordický uzel z nesplněných slibů, pohrdání a arogance, který vláda svázala.

Jsem Evropan – kdo je víc?

Jsem Evropan – kdo je víc?

Karel Petřík 

30. října 2023
Je zvláštní vidět slavnostně vyladěné tváře při oslavách vzniku republiky s vědomím, že patří těm co včera, dnes a zítra dělají vše pro její zánik.

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Co vše necháme vládu ještě pomrvit?

Karel Petřík 

20. října 2023
Chová se jako manželka, která se po svatbě změní k nepoznání. Ti co jí ve volbách řekli ano, se dnes většinou velmi diví a ty ostatní to brzy čeká. Bohužel její řádění musí snášet i ti, co jí tenkrát řekli...

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%