Svátek má: Arnošt

Komentáře

Ukrajina

Země mlékem a strdím oplývající, kde šťastný a jednotný lid buduje pod moudrým vedením vlády a prezidenta spravedlivou společnost.

Tak nějak vidí Ukrajinu západní a samozřejmě naše media, aby nám pomohla pochopit, proč Rusko tak usiluje o to tuto zem ovládnout. Západ a USA tomu musí tentokrát rozhodně zabránit.

V roce 1968 internacionální pomoc vojsk pěti států Varšavské smlouvy zabránila našim soudruhům uvolnit nám uzdu a dopřát národu více svobody. Většina bratrských armád po akci odešla domů, zůstala jen armáda SSSR. Tenkrát jejich příchod nechal západní politický svět v klidu, protože se stalo pouze to, co dohodami v Mnichově 1938, Teheránu 1943 a Jaltě 1945 umožnili. Přece nebudou kvůli dohodnutému rozdělení Evropy riskovat jadernou válku. Moudré rozhodnutí.Dnes, když se rozpadla Varšavská smlouva i SSSR, dospěl západ k názoru, že se hrozba jaderného konfliktu snížila, že síla atomových a vodíkových bomb a raket vyvanula a že morálka vojáků obou stran je srovnatelná, a že tedy nastal čas pokusit se utrhnout si to tučné ruské surovinové sousto. Z Ukrajiny se po puči stala oběť sebe sama a současně Trojský kůň. Kdo do něj vleze? I části naší veřejnosti najednou přestala vadit skutečnost, že okupační vojsko po 68. roce tvořili také ukrajinští vojáci a důstojníci. Naopak, někteří naši politici a političky zahořeli takovou láskou k Ukrajině, že jsou ochotni položit životy našich vojáků za ochranu „evropských hodnot“ a zájmů ukrajinských a světových oligarchů. Ukrajinu je potřeba prostě proti ruské rozpínavosti chránit, i kdyby se měla obětovat celá V4 i s Balkánem. To je špatné rozhodnutí, velmi špatné. U nás je ale jakákoli pochybnost o užitku stupňování napětí v této oblasti chápána téměř jako vlastizrada, hlavně těmi, pro které je slovo vlast odpudivé. Každá doba zrodí šílence toužící po válce, katastrofách a zotročování. Dnes se znovu dostávají do čela světového dění. S pomocí zelených a jiných údělů a třeba válek přetvoří svět tak, že nezůstane kámen na kameni.

Na konec něco k zamyšlení: Roku 2023 se stát Texas oddělil od USA. Do konce tohoto roku chce uzavřít s Ruskem smlouvu o spolupráci v ekonomické a vojenské oblasti, což zahrnuje zřízení několika ruských vojenských základen!  Zkuste si to představit.

Karel PetříkMěla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%