Svátek má: Kamila

Komentáře

Jan Campbell

analytik, publicista

Splněné a nesplněné úkoly (1)

V posledním, tentokrát trojdílném příspěvku roku 2020 se omezím na připomínky v tézích a na skutečnosti, které budou v představitelné budoucnosti ovlivňovat politický a sociální vývoj nejenom v české kotlině, EU a Evropě.

Bude – li mi shora dáno, vrátím se k některým tézím podrobněji již v počátku roku 2021, přičemž budu vycházet ze zkušenosti, která obsahuje trojici: přísudek jmenný - Sliby chyby, symbolika čísla 2021a jeden z trendů vedoucích ke společnosti (nové modernity) tvořené a formované kvantovými principy.
Splněné úkoly

Vánoční a Novoroční expres EK čtyřletého (s Velkou Británií), sedmiletého (s velkou ČLR) a tříměsíčního jednání (s velkou společností Pfizer) dorazil do Bruselu a dovoluje EK hlásit úspěch dříve než se prokáže, že se jedná o Pyrrhovo vítězství. Takové vítězství je vlastně k ničemu, i když stále platí, že nevím, zda věci budou pro nás lepší, když je změním a současně vím, že věci musí být změněny, jestliže mají být pro nás lepší. Tzv. sblížení členských států v EU přinese jako každé jiné změnu napětí mezi státy a zvýšení šancí na boj každého s každým. To především v době, kdy se EU topí v mutacích covid-19, vysvětlování pro a proti vakcíně, infopandemii o ruských a čínských vakcínách a závisti. Ta je osudem slabého člověka, státu, ale i spojenectví. Proto jedinou zbraní takových slabochů je podlost.

Po-dušičkový expres tažený německou lokomotivou se strojvůdkyní Angelou Merkelovou (1954) dojel do cíle 10. listopadu. EK ho přivítala v odpovídajícím protokolu a převzala dohodu EP a členských států EU v Radě o největším balíčku v historii EU v objemu 1,8 bilionu eur k realizaci. Současně ignorovala a bude i nadále ignorovat, že během jízdy expres rozdrtil V4, z politiků vidících hory komprimátů a závislostí udělal poloslepé a zcela slepé ochotné obětní beránky a potvrdil, že pro elity i nadále platí: po nás potopa. Než k ní dojde, rozpočet oživí nejenom oslabenou Covid-19 NextGenerationEU , programy Horizont Evropa, Erasmus+ a EU4Health, ale i 400 německých úředníků pracujících v zastupitelském úřadu SRN při EU. O těch pracujících v zastupitelstvích dalších států EU, v EK a EP a nemluvě.

Běloruský expres, který táhne běloruská opozice s rádo-by strojvůdkyní Světlanou Tichanovskou (1982, tlumočnicí z angličtiny a němčiny v domácnosti) a tlačí EU, USA a Vatikánem dojel do 14 států EU a několika mimoevropských. V nich otevřel novoroční stánky. Byly nazvány národní vyslanectví. Vydává se v nich 16 stránkový bílo-červeno-bílý dokument (zvaný pas) všem zájemcům bez ohledu na občanství a minulost, kteří svým podpisem stvrdí, že nepodporují diktaturu v žádné formě. Stánek demokratů proto otevřeli i v demokratické české kotlině, nehledě na vládní restrikce, řádění covid-19, testování a očkování. Předpokládám, že očkovaní budou moci obdržet předem (někým) vyplněnou žádost po otisku palce. Prezident Republiky Bělarus a pátá kolona se budou ve stínu této nové akce opozice dále snažit v rychlokursu uzavřít díru ve znalostech hodnot pravoslaví a římskokatolické církve, budou hledat cestu a vlak jedoucí k jejich přežití nehledě na to, že ten jim již ujel a stále platí rčení z 15. století, pozdě bycha honiti.Expres NATO s tureckou lokomotivou a strojvůdcem Recep Erdoganem (1954) nedojel včas na Kavkaz. V Náhorním Karabachu se usídlili Rusové k nelibosti NATO. Jeho člen, Turecko po té nabídlo letecké spojení poražené Arménii, tím i přímé lety Rusům z Moskvy a zpět. Zatím co prezidentka Gruzie, francouzská diplomatka Salome Zurabišviliová (1952) se rozhodla hledat cestu k rozhovoru s prezidentem Putinem a šestá prezidentka Moldavie, zakalená na Harvardu a ve Světové bance s mateřskou rumunštinou Maia Sanduová (1972), ukrajinský prezident – bavič Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj (1978) vyslovil přání zahrát roli a osud ukrajinského Napoleona. Nejenom k jeho, ale i našemu štěstí mu někteří generálové připomněli historii, přítomnost a budoucnost. Ta obsahuje potenciální ztrátu pěti, možná šesti regionů a vznik silnější Novorossije. O jejím vzniku jsem se zmínil v nedávném interview na téma Ukrajina a v některých posledních příspěvcích.

Německý východní expres také vyrazil na cestu. Jede pomalu, ale jistě, více píská a jako vyhlídkový vláček oznamuje, že jeho destinací je Rusko a na odbočce je česká kotlina. Jízdu do Ruska (s plnou polní, silnými slovy, pýchou a pokrytectvím) si vzal za svoji spolkový ministr zahraničí Heiko Maas (1966). Tento zkoušený partnerstvím s herečkou Natalií Wörner a zkušený v triatlonu sportovec nemá ale šanci na přežití v roli frontového ani zákulisního vůdce v ruském mrazu bez dodávek kvalitních potravin a jídla z berlínské ministerské kantýny nebo světoznámého mnichovského domu potravinových delikates Dallmayr. Pro doplnění mladším připomínám, že předchůdcem triatlonu je závod Les trois sports pořádaný ve Francii již ve dvacátých letech, ale z důvodu politické korektnosti je dnes vznik triatlonu spojován s tradičními testy přežití amerických záchranářů v sedmdesátých letech 20. století. Pečlivou přípravu jízdy těžkého kalibru do české kotliny ohlásil ve svém Vánočním poselství mluvčí Sudetoněmeckého krajanského sdružení a 20 let v EP působící, zakalený a prostorově výrazný pan Bernd Posselt (1956). Ticho v kotlině po jeho projevu se mi jeví podezřelé i proto, že ani ambiciózní Piráti & Co s informací Google v záloze (a v komputeru) nebudou schopni otevřít, natož vést s panem Poseltem diskuzi, o dialogu nemluvě. Ve staro – známé tradici zrádců se rychle vzdají v naději, že si zachrání život.

Na tomto místě nabízí pomoc a radu tři moudří nebožtíci. Konfucius (551 – 479 př.n.l.): Ještě jsem se nesetkal s člověkem, který by dokázal vidět své chyby a sám před sebou se z nich obvinit. Americký spisovatel John Steinbeck (1902 –1968): Jeden z našich největších omylů je myslet si, že nám časem přibude něčeho jiného, než let a smutku. Johann Wolfgang von Goethe (1749 – 1832): Jedině příroda ví, co chce… nikdy nežertuje a nikdy nedělá chyby, ty dělá jen člověk. Že tomu tak je, indikuje druhá část příspěvku, věnovaná klíčovému vztahu pro vývoj v Evropě: Vztah mezi Ruskou federací, SRN a ČR. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
50%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%