Svátek má: Hugo

Komentáře

Lipovská - spasitel nebo satan?

Ač nechtěně, stala se symbolem Spasitele i Satana. V obou případech proti své vůli jen díky hysterii, jíž se stala středem.

Ještě před pár měsíci o ní mimo odbornou veřejnost a čtenáře jejích příspěvků, většinou o ekonomických otázkách, nikdo nevěděl. Na jedné straně je dnes zhmotněním nebezpečí pro naši svobodu a demokracii a na straně druhé pak nadějí, že pomůže svobodu a demokracii uhájit.  

Kdo to vlastně je, když dokáže být hrozbou, na kterou žalujeme sukním v Bruselu. Přetékají kdejaké poháry, ba i kalichy, Paroubek se jistě ptá, kolika divizím velí a starý politický matador vystupuje z církve. Už není jednou z patnácti. Už se nemluví o tom, že chce jen zkontrolovat hospodaření v ČT. Zdá se, že právě tento její úmysl nejvíc ohrožuje naši svobodu a demokracii. Hrozba LIPOVSKÁ začíná žít svou legendu a její „neomezené možnosti“ jsou uměle živeny, aby odtrhly báji od reality. V představách je možné cokoliv.

Tato umělá hysterie má jako dým zakrýt boj o peníze. Samozřejmě nejvíc o peníze těch, co nejvíc křičí.

Současná společenská situace v naší zemi připomíná dobu před bitvou o Lipany. Tenkrát náboženské neshody zastřely problém směřující k další občanské válce. Polní vojska radikálních Husitů neměl kdo živit a protože se neuměli živit jinak než bojem a mnozí nic jiného ani nechtěli, stali se hrozbou pro české země. Bitva u Lipan byla vlastně počátkem další občanské války. Naštěstí ve vyčerpané zemi nebyl potenciál k dalšímu pokračování.

Tak prosím nemluvte o demokracii a svobodě, když Vám jde o peníze.

Karel Petřík

Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
54%
Ne
transparent.gif transparent.gif
23%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
23%