Svátek má: Arnošt

Komentáře

Kdo konečně prosadí : NE NESMYSLŮM

Společnost většiny evropských států ztratila schopnost odporovat. Sebevětší nesmysl je přijímán. Nejsou žádné hranice.

Někdo vymyslí třetí pohlaví, ale protože mu neřekli, že jsou jen dvě, která jsou nebo nejsou ve správném těle a s pocity, že musí jít za jiným lékařem, máme jich tu najednou několik desítek. Za odpor k této pavědě se vyhazují profesoři z univerzit. Zastal se jich někdo?  Ve Francii se z boje žen za jejich práva stává boj proti bílým mužům a ozval se snad nějaký ženský spolek s reakcí třeba: ¨Tak dost, to jsme trochu přehnaly“?

Nějaké téměř ještě dítě například „vymyslí“ stávky školáků proti klimatickým změnám a OSN, EU, a nevím kdo ještě jí dávají prostor, který by jí záviděl nositel jakékoliv Nobelovy ceny.  Nechají si od ní vynadat a ještě tomu děcku ve stoje tleskají. Nevím, co s ní udělá poznání, že šlo jen o manipulaci. Na chvíli z ní udělali bohyni pro stejné jako ona. Přes ni jim vnutili nesmyslné a zcela nereálné představy, nadchli je pro nesplnitelné cíle – a ji už nepotřebují.Kdo bude další? Pro co nadchne mladé téměř ještě děti budoucí idol? Generace, která nepoznala nedostatek, která se nesetkala s odporem, nepochopí, že nedostane vždy, co si zamane. Tato mládež se ale snadno zřekne čehokoliv,  protože sama ještě nic nevytvořila, zvlášť když to bude v prospěch nebo dokonce pro záchranu lidstva. Gretou otestovali, zda je možné v době chytrých telefonů a virtuální reality zorganizovat dětskou křížovou výpravu – test dopadl úspěšně.

Co dál? Co takhle nový Bůh? Nového Boha pro nový svět. Kdo jiný si poradí a vyřeší problémy lidstva? Dospělí Evropané ve svého Boha nevěří nebo je jim lhostejný. Blahobyt a pýcha zatlačily potřebu obracet se k Bohu do nejvzdálenějších zákoutí našich mozků. Co ale využít potenciál, který víra dává u těch, co teprve dorůstají?  

Kdo ví? Možná už někde nový Mojžíš programuje na míru nové době nová DESATERA.

Je bílý nebo černý?

Karel Petřík


Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
42%
Ne
transparent.gif transparent.gif
19%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%