Svátek má: Zlata

Komentáře

Emise snížíme o 50% do roku 2030

Tento nápis, zdobící u chodníku parkující dodávku, probudil staré vzpomínky na dobu, kdy se psalo: Pětiletku splníme již za čtyři roky. Náš kolektiv slévačů splní roční plán výroby oceli k výročí VŘSR. Naše brigáda soc. práce zvýší dojivost krav v příštím roce o 25% atd…

Tak je to znovu tady. Pionýry a svazáky nahradili dnes aktivisté, agitátory a pol. pracovníky členové neziskovek. Rozdíl je jen v tom, že dřív ideologie byla zcela pod kontrolou a sloužila vedoucí a vládnoucí straně, dnes v podstatě ta stejná ideologie národní strany ovládá, sama pak slouží nadnárodnímu kapitálu. Starý systém dusící individuální možnosti ekonomického úspěchu jednotlivce i společnosti nařízeným plánováním a rovnostářstvím, nahrazuje nový s nekonečným rozšiřováním práv jedinců vedoucích k destrukci společnosti na jedné straně, a k likvidaci práv bránících jejich podrobení a ovládnutí, na straně druhé.

Například si můžeme vybrat pohlaví, nárokovat všemožné soc. dávky, ale přicházíme o svobodu slova, a možnost například rozhodovat o ochraně svého zdraví. Cpou do nás touhu po sdílení všeho, od aut, bytů, po chutě, názory a pocity. Třídního nepřítele nahradil dezinformátor. Většina mas-medií spolu s umělci stojí ale znovu neochvějně a neohroženě na správné straně pod hesly o tom, že EU si, na rozdíl od republiky, rozvracet nedáme. Za naše hospodářské problémy nemůže pitomost našich politiků, ale znovu vnější nepřítel záludnější než kdy dřív tím, že nás nejvíc ničí plněním našich přání. Aktivisté se ale na problémy těší, neboť co nás nezabije, to nás určitě posílí.Dnešek, zdá se, potvrzuje tezi, že nás stáří vrací do dětských let. Už jen průvody nadšených občanů na 1.máje tomu chybí a bude to jak zamlada. Bohužel mé klouby to vidí jinak, a já nechci pajdat v trampkách a červených trenýrkách na suchý záchod. V koupelně pak na sebe lít studenou vodu. Stačilo mi to jednou. Dnes je řada na aktivistech, protože ta líná, závistivá, rovnostářská bestie znovu vítězí. Znovu zase prohraje, ale proč znovu a znovu u nás???

Kolektivismus, rovnostářství ani sdílení u nás nejsou nic nového, tak proč mladí nestojí o zkušenost bílých a holých hlav? Asi není nad vlastní prožitek. Než si umřu, doufám, že přijdu na to, kde naše generace udělala chybu. Možná by odpověď na tuto otázku mohla pomoci neopakovat staré chyby.

Vítězství bojovníků za lepší svět v únoru 48 umlčelo moudré lidi na desítky let v tom „lepším světě“ plném násilí, křivd, bezpráví a ponížení. Jestli se u nás totalita č.2 usadí, tak my, co jsme vyrostli v té první, se změny určitě nedožijeme.

Karel Petřík

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Ne, my nejsme oběti, Rajchl má pravdu!

Karel Petřík 

12. září 2023
Jsme jen národem, který si zas neumí vládnout. Naší účastí v EU omlouváme politickou a hospodářskou destrukci naší země, ale svou neschopností najít a zvolit si politiky, kteří budou schopni prosazovat naše zájmy, jsme to vše sami zavinili.

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Karel Petřík 

5. září 2023
Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Slovní průjem lidovce Bartoška

Slovní průjem lidovce Bartoška

Karel Petřík 

29. srpna 2023
Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Není třeba se spojovat, stačí jít vedle sebe – Příčovy 2023

Karel Petřík 

22. srpna 2023
Setkání vlastenců mělo již tradičně velmi příjemnou atmosféru. Přednášky k palčivým problémům současnosti byly také tradičně velmi zajímavé a nutící k zamyšlení.

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

9.8. Rajchl vrhl naše kostky

Karel Petřík 

13. srpna 2023
Někdo možná čekal větší rachot, ale i jedna kostka může strhnout lavinu.

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

Karel Petřík 

8. srpna 2023
Když z každé budovy, na které vlaje ukrajinská vlajka, odejde na Ukrajinu jeden náš odhodlaný občan nebo občanka, vytvoříme možná docela slušný oddíl.

Která televize má podle Vás nejvíce objektivní a vyvážené zpravodajství?