Svátek má: Petr

Komentáře

Milan Knížák

multimediální umělec

Současná česká společnost zaměnila elity

Vsadila na populárnost a staví tak na piedestal povrchní jedince...


Jedince, jejichž hlavní zásluhou bylo buď to, že :

1) díky ohebné páteři propluli všemi režimy či

2) využili zlomových politických situací a šikovně vypluli na  povrch - a to jak v oblasti pop-kultury, tak v politice nebo v podnikání.

Jedinci, kteří drží svá přesvědčení, a netančí jak doba a média křičí, jsou znevažováni až ponižováni. A tak nám vládnou falešné elity. A to buď reálně - tzn. že zaujímají politické či exekutivní pozice, nebo ekonomicky, poněvadž se jim povedlo rychle (ne nutně nepoctivě) zbohatnout a ovlivňují tak ekonomiku státu a nebo cloumají veřejným míněním skrze média.

Skutečnými vládci celého tzv. západního světa jsou především média. Jen novináři jsou jediní spravedliví, jediní rozumní, jediní, kteří vědí jak se to má dělat.
Nikdo je k tomu nezmocnil, v 90% nemají odpovídající vzdělání a téměř všichni postrádají to zásadní - morálku.

Nejtragičtějšími postavami současné žurnalistiky jsou hrdinové tzv. investigativní žurnalistiky, kteří s ohněm v oku bijí do společenských  zlořádů. Podobají se Savonarolům a Koniášům (tak jak je známe z mýtů) a zanechávají za sebou často až beznadějnou poušť. Omlouvám se těm spravedlivým,  ale přidávám,  že i spravedlivý může být omylný.

Spravedlnost se velmi špatně měří. V médiích se střílí od pasu a platí právo lynče. A není to jen případ České republiky. Je to asi obecný jev, jen v různé intenzitě. Díky nestrukturovanosti české společnosti mohou novinářští Korčaginové (pro ty starší) nebo novinářští Rambové (pro ty mladší) řádit nestoudněji než jinde. Za bolševizmu platilo, že pravda leží na opačné straně než tvrzení komunistických médií. Dnes se to, bohužel, příliš neliší. I když důvody jsou jiné. Prý demokratické.

Pro Prvnizpravy.cz
 Milan Knížák

 

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
10%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
11%