Svátek má: Monika

Zprávy

Velikost textu:

Ruská armáda v Sýrii testuje elektromagnetické zbraně

Ruská armáda v Sýrii testuje elektromagnetické zbraně

Ruská armáda v Sýrii testuje elektromagnetické zbraně, které používá proti dronům. Nové zbraně byly vyvinuty soukromými společnostmi.

Antidronová elektromagnetická zbraň
22. listopadu 2017 - 07:20

"Pokud vím, anti-dronové systémy nebyly dosud nikdy používány v bojových podmínkách. Výrobci ochotně poskytli našim vojákům operační vzorky a sestřelovaly konvenční UAV militantů. Na druhé straně získáváme zpětné vazby, statistiky a další zajímavé data," řekl vojenský expert.

"Použití anti-dronových zbraní v prostředí bojiště urychluje proces zkoušek, který je zpravidla zpožděn a prodlužován v civilních podmínkách. Systém je navržen tak, aby potlačoval signály GPS a Wi-Fi, které se používají pro ovládání běžných UAV," řekl ředitel společnosti LocMas Dmitrij Kločko.

Dále poznamenal, že „i přes nízkou cenu dronů, teroristé s drony způsobily vážné poškození syrského armádního muničního skladu na stadionu v Deir az-Zour. Kromě toho byly tyto drony použity k zakládání požárů a shromažďování informací. Nyní nemohou drony plnit své poslání v blízkosti klíčových objektů," vysvětluje Kločko.


„Používané antidronové systémy jsou účinné proti lehkým dronům o hmotnosti až 200 kilogramů. K likvidaci těžkých dronů musí být použity jiné prostředky,“ říká Aleksander Sakalski, technický ředitel společnosti AEROKON.

Zkušenosti získané z používání antidronových zbraní v Sýrii, využívají ruští výrobci bezpilotních letadel. Mohou tak na základě zkušeností zlepšit jejich odolnost proti rušení bezpilotních letadel.

V lednu 2017 média oznámily testy modernizovaných UAV Orlan-10 schopných překonat mobilní základnové stanice a nahradit je dalším odesíláním souborů SMS a audio / video.

(rp,prvnizpravy.cz,rg.ru, foto:rg.ru)