Svátek má: Miloš

Zprávy

Velikost textu:

Militanti, kteří napadli Rusy v Sýrii, měli zbraně ze Spojených států!

Militanti, kteří napadli Rusy v Sýrii, měli zbraně ze Spojených států!

Militanti skupiny „Džebhat an-Nusra“, kteří zaútočili v září na pozorovatelnu ruské vojenské policie září v Hama, používali zbraně vyrobené v USA, Belgii a Francii, řekl novinářům zástupce syrské armády Valid Chali.

Ilustrační foto
9. října 2017 - 11:05

„V současné době jsou zde zastoupené zbraně zabavené militantům před několika týdny. Ty byla dodány teroristům nelegálně ze zahraničí. Zde je je více než 100 kusů ručních palných zbraní a ručních granátometů vyrobených v USA, Belgii a Francii,“ sdělil Valid Chali během demonstrace zbraní zajatých bojovníků, uvedla RIA Novosti.

V řadě případů teroristé nezávisle dopracovali sériové typy. Konkrétně, americké pušky M-16 s ručně vyrobenou optikou se staly trofejemi syrské armády.

Jak uvedl velitel hlavních operací syrské armády, generál Ali Al-Ali, ve východní Hutě a ve východních čtvrtích Damašku byly shromážděny nezvratné důkazy toho, že teroristé disponovali zahraničními zbraněmi a municí.


Al-Ali sdělil, že teroristé dostávali zbraně, zakoupené společnostmi Chemring a Orbital ATK vna zakázku Pentagonu v rámci jeho programu pomoci americkým spojencům. Dodávájí se na Blízký východ po moři a posílají se do Sýrie přes hraniční úseky, které nekontrolují vládní jednotky. Takto bylo jen letos dodáno do Sýrie přes 1400 nákladních automobilů vojenské techniky a zbraní.


Damašek opakovaně zdůraznil, že část zbraní, které Washington předává syrské opozici, se ocitá rukou teroristů. V srpnu syrský ministr zahraničí sdělil, že toxické látky, které se nacházejí v opuštěných skladech militantů, dodaly teroristům USA a Velká Británie.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)